09369823314 ««شماره پیام رسان بله ا ایمیل» boxagahiir@gmail.com

خانه » آموزش بازاریابی » تبلیغات اینترنتی موثر و هدفمند از طریق موتورهای جست و جو

تبلیغات اینترنتی موثر و هدفمند از طریق موتورهای جست و جو

تبلیغات اینترنتی موثر

•گوگل Adword چیه و چطور کار میکنه؟؟

اگه شما تازه به دنیای بازاریابی وارد شدین و یا فقط یک توضیح ساده در مورد عبارات خاص و ابزار مختلف در دنیای دیجیتال میخواین بدونین ،باید بگم جای درستی اومدین !با ما همراه باشین تا مفاهیم جدیدی از شیوه های جدید تبلیغات اینترنتی یاد بگیرین
ما در این جا به دنبال کلمات کلیدی و تبلیغات اینترنتی سیستم گوگل هستیم که به شما اجازه میده با پرداخت هزینه ای ، وب سایتتون در صفحه ی نتایج گوگل بالا بیاد و دیده بشه!
با این روش اصلا نیاز نیست که شما برای مدت طولانی ای منتظر بایستین تا سایتتون توی رنکینگ بالا بیاد و دیده بشین ، بلکه با پرداخت هزینه ای (نه چندان زیاد) شما میتونین بلافاصله نتیجه ی دلخواهتون رو بگیرین، همچنین باید بگم اگه فکر میکنین این روش سخت و یا پر هزینه هست در اشتباه هستین!

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

•جست و جوی کارمزدی

روشی هست که ما برای کار های تبلیغات اینترنتی در موتور های جست و جو گر انجام میدیم ! این تبلیغات به صورت نرمال در بالا و یا گوشه ی SERP ها نمایش داده میشن و به صورت افزایشی نگاه های بیشتری رو به سمت خودشون جذب میکنن. در حال حاضر گوگل یک برچسب زرد رنگ که روی اون Ad نوشته شده در کنار این نتایج قرار داده.
گوگل تنها موتور جست و جو گری نیست که شما میتونین این تبلیغات اینترنتی رو در اون انجام بدین . یاهو و بینگ هم شبکه های تبلیغات اینترنتی خاصِ خودشون رو دارن که میتونین برای بیشتر دیده شدن از روش های تبلیغاتی اون ها هم استفاده کنین!
اما فعلا میخوایم یه نگاهی به گوگل adwords بندازیم:

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

•اصول ابتدایی ِ adwords:
در ابتدا شما باید کلماتی کلیدی ای رو انتخاب کنین که احتمال میدین یک نفر اون رو تو گوگل جست و جو کنه ، سپس یک آگهی تبلیغات اینترنتی بر پایه ی همون کلمات کلیدی طراحی کنین که باید تو SERP ظاهر بشه.
البته ، شما تنها شرکتی نیستین که با استفاده از این تبلیغات اینترنتی میخواین مردمی که اون کلمات کلیدی رو جست و جو میکنن به سمت خودتون و محصولتون بکشین .

شرکت های رقیب میتونن با دادن پیشنهادات و مزایده های خاص ِ تبلیغاتی برای این محصولات ،خودشون رو صدر لیست نتایج قرار بدن !
اگه شما میخواین که آگهی تبلیغاتی تون همیشه دیده بشه ، باید ببینین نسبت به بقیه ی فروشنده ها حاضرین چقدر بابت هر کلیکی که رو تبلیغتون میشه به گوگل پول بدین !؟
مشخصاً واضحه که هرچقدر بابت هر کلیک پول بیشتری بدین ، احتمال دیده شدن و در صدر قرار گرفتنتون هم بیشتره!
با این حال،بر خلاف بقیه ی مدل های مناقصه ، فقط پول بیشتر نیست که میتونه مردم رو به سمت فروشگاه شما ببره . گوگل همچنین گزینه ی دیگه ای به اسم “نمره ی کیفیت” داره!

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

•نمره ی کیفیت :
گوگل به این نگاه میکنه که آگهی تبلیغاتی شما چقدر برای جست و جو کننده ها مفید و مناسب هست، همچنین به این نگاه میکنه که آگهی تبلیغاتی شما قبلا چند کلیک دریافت کرده و چقدر شناخته شده به نظر میاد!
برای مثال اگه یک نفر “nike air max” رو جست و جو کنه،و آگهی تبلیغاتی شما بهش بگه این محصول رو از “اینجا” خریداری کن،با اولین کلیک ِ مشتری رو اون تبلیغ ، باید مستقیم به صفحه ی خریدِ اون محصول وارد بشه. در غیر این صورت تبلیغ شما به اندازه ی کافی خوب نیست!
هرچقدر که نمره ی کیفیت شما بالاتر بره ، بهتر هست.

در واقع اگه بیشترین مقدار پیشنهاد شما ، کمتر از رقیب هاتون باشه ، در صورت بالا بودنِ نمره ی کیفیتتون امکانش هست که آگهی تبلیغ شما بالاتر از آگهی تبلیغ اونا دیده بشه!

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

•مناقصه :

شما به گوگل Adwords بابت هر کلیک پول پرداخت میکنین. که بهش CPC میگن!

شما میتونین هزینه ای رو بابت هر کلیک تعیین کنین ، و اگه گزینه ی اتوماتیک رو انتخاب کنین ،گوگل با توجه به بودجه ی شما هزینه رو انتخاب میکنه ، بدیهی ست که هرچقدر بودجه ی شما بیشتر باشه احتمال دیده شدن و بالاتر قرار گرفتن تبلیغ شما بشتره.
همچنین روش دیگه ای وجود داره که خیلی رایج نیست و بهش CPM میگن . در این روش شما به گوگل بابت هر ١٠٠٠ دفعه ای که آگهی تون نمایش داده میشه پول میدین . چه روی تبلیغتون کلیک بشه، چه نه!
شما میتونین یکی از این دو روش رو انتخاب کنین.
مدت زمانی که برای گوگل Adwords طول میکشه تا به همه ی آگهی های تبلیغاتی نگاه کنه و اون ها رو به ترتیب هزینه ها ، کیفیت و مناسب بودنشون برای مشتری ردیف کنه و به نمایش بزاره حدود ٠.٢۶ ثانیه هست!

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

•جایگزین ها:

شبکه ی یاهو بینگ در امریکا مورد استفاده ی ٢٩٪‏ از کاربران قرار میگیره و با توجه به اطلاعاتِ این شبکه کاربرانی که از این موتور جستوجو استفاده میکنن ٢٣٪‏ بیشتر از سایت هایی که پیشنهاد میشن نسبت به بقیه ی موتور های جستوجو استفاده میکنن!

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

بهینه سازی موتور جستوجو seo:

تمام روش ها، تاکتیک ها و فرآیند های لازم که به وسیله ی اون ها شما میتونین احتمال دیده شدنِ وب سایتتون و همین طور رنکینگ اون رو بدون صرف هزینه در موتور های جستوجوگر افزایش بدین ،seo گفته میشه.

اگه شما از روش SEO استفاده کنین حتی بعد ها دیگه لازم نیست بابت ِ دیده شدن به موتور های جستوجو پول پرداخت کنین .

هرچند بسیاری از بازاریابان توصیه میکنن که هر دوی این روش ها حیاتی و مکمل همدیگه هست.

 

تبلیغات کلیکی گوگل بهترین شیوه ی تبلیغات  در جهت بهبود رتبه ی الکسا و آوردن سایت شما به صفحه ی اول گوگل هست. طبق آخرین مقاله سئو سایت منتشر شده از گوگل سایت هایی در صفحه ی اول گوگل قرار میگیرند که آمار جذب کاربران به خود را بالا برند و ورودی آنها از جستجوگر ها بیشتر شود .
گوگل ادز یکی از برترین سایت های ارائه دهنده جستجوی کلمات کلیدی شما می باشد که به راحتی کمک میکن سایت شما جزو برترین های گوگل و درنتیجه صفحات اولیه گوگل باشه . تبلیغات کلیکی سایت گوگل به دلیل پر هزینه بودن و همچنین فیلتر بودن لینک سایت تبلیغات کلیکی جای وب سایت شما را در گوگل تغییر نمی ده .همچنین در بهبود رنک وب سایت و سئو آن تاثیری نخواهد داشت اما تبلیغات کلیکی گوگل ادز برترین روش تبلیغات و تاثیرگذارترین روش جهت بهبود رتبه و جایگاه وب سایت شما در گوگل خواهد بود.
کم هزینه بودن و درخواست تعداد کلیک بر روی وب سایت بر اساس کلمه کلیدی مورد درخواست یکی از ویژگی های سایت ما در ارائه تبلیغات کلیکی گوگل است شما با درخواست یک پکیج تبلیغاتی از یک کلیک تا تعداد دلخواه می توانید در سئو وب سایت خود و در نتیجه بهبود رتبه ی کلمه ی کلیدی وب سایت خود در صفحات گوگل موفق شده و تعداد مشتریان خود را افزایش دهید.

منبع :» علی نوئین

۳ پاسخ__ تا حالا.

 1. ممنون از توضیحات کاملتون در
  مورد این سرویس

 2. محمد گفت:

  سلام ما یک گروه تلگرامی برای وردپرس راه انداختیم
  که کلی از اساتید هم هستند
  خوشحال میشیم شما هم تشریف بیارید.

  https://t.me/wpirangroup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *