09369823314 ««شماره پیام رسان بله ا ایمیل» boxagahiir@gmail.com

خانه » برق » پروژه کامل در مورد برق کشی و برق…مناسب برای ارایه ب دانشگاه و مدارس

پروژه کامل در مورد برق کشی و برق…مناسب برای ارایه ب دانشگاه و مدارس

پروژه کامل در مورد برق کشی و برق…مناسب برای ارایه ب دانشگاه و مدارس

دسته بندی برق
فرمت فایل zip
حجم فایل ۱٫۱۷۳ مگا بایت
تعداد صفحات ۱۳۰
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

برق کشی و برق
انتقال نیرو

انرژی تولید شده در نیروگاههای مختلف (آبی، دیلی، گازی، بادی، اتمی، بخاری) پس از افزایش به مقدار ولتاژهای (۴۰، ۲۲۰،۱۳۲ و ۶۳) کیلو ولت به مناطق مصرف انتقال می‌یابد.

جابه‌جای انرژی الکتریکی با ولتاژهای ۴۰۰ یا ۲۳۰ کیلو ولتی منتقل می‌شود و هدف آن دادوستدهای انرژی و توان بین مناطق و نواحی اصلی است که معمولاً در فاصله‌های دور از هم قرار گرفته‌اند. طول مولدهای ۴۰۰ کیلو ولتی در ایران حدود ۸۰۰۰ کیلومتر در طول مولد‌های ۲۳۰ کیلو ولتی حدود ۶۰۰۰ کیلومتر میباشند.

خطهای فشار متوسط

بیشتر شبکه‌های فشار متوسط در ایران از نوع ۲۰ کیلوولتی هستند اما ولتاژهای ۳۳و۱۱ کیلوولتی نیز پهنه‌های محدودی از کاربرد را دارند.

خطهای فشار ضعیف

تأمین برق مصرف کنندگان عادی یا خطهای فشار ضعیف انجام می‌گیرد این خطها آخرین قسمت از شبکه عظیم و گسترده برقرسانی را پیش از تحویل انرژی به مصرف کننده تشکیل می‌دهند.

خطهای فشار ضعیف رایج در سراسر کشور از رده ۲۲۰/۳۸۰ ولتی و معمولاً به صورت ۵ سیمه هستند و درحال حاضر حدود ۲۰۰۰۰۰ کیلومتر خط فشار ضعیف در ایران وجود دارد.

برای تبدیل فشار متوسط به فشار ضعیف از ترانسفورماتورهای تبدیل استفاده می‌شود.

از پنج سیم بالای مربوط به سیم نول (N)وسیع دوم از بالا مربوط به روشنایی خیابانها ومعابر و سه سیم دیگر (پایینی) سیمهای فاز میباشند که با علائم R S T یا L3 L2 L1 یا C B A نشان داده می‌شوند.

کلید وسائلی که انرژی الکتریکی را به شکلهای دیگر از انرژی تبدیل می‌کنند مصرف‌کننده‌ها هستند که به دوگروه یک فاز و چندفاز هستند.

کاربر مصرف‌کننده‌های یک فاز در منازل و مکانهای عمومی (روشنایی، لوازم خانگی، لوازم اداری) میباشد و ولتاژ کار این مصرف کننده درایران و بسیاری از کشورهای جهان ۲۰۰ ولت صورت می‌گیرد. در صنعت مصرف کننده‌های دیگری هستند که با برق سه فاز کار می‌کنند و علت آن الکتروموتورها هستند.

وسائل حفاظت فردی

۱-کمربند ایمنی ۲-کلاه ایمنی ۳-دستکش کار

۴-کفش ایمنی ۵-لباس کار ۶-رکاب ۷-کفش

۱-کمربند ایمنی

افرادی که کار روزانه‌شان با کمربند ایمنی میباشد باید از کمربند ایمنی خود به نحواحسن نگهداری کنند وهمیشه در پاکیزگی و سالم نگهداشتن آن کوشا باشند حتی از نزدیکتر کردن آن به حرارت یا موادی که باعث پوسیدگی می‌گردد خودداری کنند و سعی در بکار بردن سیم یا فلز دیگری جهت ترمیم قسمتهای فرسوده آن نکنند بلکه آن قسمت را عوض نموده یا کمربند را بطورکامل تعویض نمایند.

۲-کلاه ایمنی

کلاه ایمنی جلوگیری از ارتباط قسمتهای سر با مدارهای برقدار را می‌کند و حفاظت سروگردن را که درمعرض سقوط قطعات از بالا بطرف پایین باشد می‌نماید.

۳-دستکش کار

کارکردن روی پایه‌ها و در نزدیکی سیمهای برقردار از فشار ضعیف و محوطه‌های خطرناک استفاده از دستکش کار لازم و ضروری است و همچنین کارکردن روی مدارهای برقدار کمتر از ۱۰۰۰ ولت باید دستکشهای لاستیکی را توأم با دستکش‌های چرمی استفاده کنید که حفاظت بیشتری داشته باشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *